Agro Brykiet

agrobrykietAgro brykiet, podobnie jak agro pellet, to materiał produkowany nie tylko z masy drzewnej, ale wykorzystujący również inne odpady biodegradowalne: z wszelkiego rodzaju zbóż, ze słomy kukurydzianej, z pozostałości z produkcji lnu, odpadków z produkcji chmielu, oleju rzepakowego oraz z rzepaku, wierzby energetycznej, a także biomasy z terenów miejskich, przydrożnych i nieużytków zielonych.

Produkowany jest głównie ze słomy rzepakowej, zbożowej i kukurydzianej. Najpierw rozdrabniany i prasowany w wysokiej temperaturze, uwalniając skrobię skleja się tworząc objętościowo dużą masę. Następnie tłok prasujący uderzając z ogromną siłą prasuje materiał kształtując go na bloki lub walce.

Agro brykiet stosowany może być zarówno w kominkach, również w takich w których do tej pory palono węgiel, koks lub drewno, jak i w mniejszych zakładach energetycznych.

Dzięki powolnemu spalaniu wystarcza na długi czas, a jego moc energetyczna podobna jest do energii węgla, dlatego stosowany bywa do palenia w piecach C.O. w kotłowniach czy większych zakładach produkujących energię.